• Psota na Slovensku

     • Dňa 30.11.2022 sa žiaci SPŠ dopravnej  stali aktívnymi účastníkmi vzdelávacieho projektu Divadla Pôtoň Psota na Slovensku, ktorý sa zameriava na aktuálne spoločenské témy a prostredníctvom umenia kreuje kritické myslenie mladých ľudí. Počas výborného celodenného podujatia si vyskúšali svoje možnosti v  kreatívnych workshopoch, zapojili sa do odbornej diskusie, mali pôžitok z pozerania filmu a dozvedeli sa o organizáciách tretieho sektora. Divadlu Pôtoň veľmi pekne ďakujeme!

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Psota na Slovensku.

     • Workshop Kritické myslenie a sociálne siete

     • Dnes 29.11 absolvovala trieda II.AT workshop na tému Kritické myslenie a sociálne siete. Mladí ľudia trávia veľa času na sociálnych sieťach, ktoré im prinášajú nielen plusy, ale aj mínusy. Všetkého priveľa škodí, tiež sa tam stretávajú s množstvom hoaxov. Na dnešnom workshope sa stali sami bádateľmi a skúmali niektoré príspevky (články, videá) na rôznych sociálnych sieťach, zamýšľali sa nad ich dôveryhodnosťou, overovali ich z rôznych strán, či ide o konšpirácie ap. Ďakujeme p. Karasovej zo Zmúdri za príjemné tvorivé pracovné stretnutie.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Workshop Kritické myslenie a sociálne siete.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku

     • Napriek tomu, že jazyk nemecký sa ako 2. cudzí jazyk učí už len málo žiakov našej školy, 23.11. 2022 si v školskom kole Olympiády v nemeckom jazyku zmerali sily tí najlepší z nich. Potešili nás nielen svojim záujmom, ale aj vedomosťami. 18. januára nás budú víťazi školského kola  Angelo Michele Di Terlizzi a Jakub Kmeťko z III.L triedy reprezentovať na okresnom kole. Veríme im a držíme palce.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda v nemeckom jazyku.

     • Finančná sloboda

     • Dnes bola na našej škole vyhodnotená súťaž v hre Finančná sloboda za prítomnosti pani riaditeľky a lektorky súťaže. Zúčastnili sa jej študenti štvrtého ročníka. V októbri prebehli triedne kolá aj finále súťaže. Zapojenie našej školy do projektu Finančná sloboda prinieslo určitú prestíž a študentom nevšedný zážitok a nové spôsoby myslenia v oblasti financií. Každému účastníkovi prinieslo cennú skúsenosť vo finančnom plánovaní.
      Víťazmi sa stali Lucia Emília Hanková a Oliver Gabáni (IV.AT) 1.miesto, Maroš Kruppa Marek Badinka (IV.AT) 2.miesto a Patrik Dzurjo a Kamil Záslav (IV.L) 3.miesto. Srdečne gratulujeme.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Finančná sloboda.

     • Workshop Rozbehni sa

     • Biznis fórum
      Dňa 4.novembra 2022 sa žiaci z III.L zúčastnili na Biznis fóre v Banskej Bystrici na Radnici.
      Michal Sivok, Ján Červík, Jakub Kmeťko a Angelo Di Terlizzi absolvovali 3 vzdelávacie workshopy, ktoré vylepšili ich podnikateľské zručnosti, pomocou ktorých budú vedieť lepšie hľadať a vyhodnocovať svoje budúce nápady. Táto štvorica študentov sa zapojila do projektu Rozbehni sa R! Academy. Získali inšpiráciu a návod ako rozbehnúť inovatívny nápad s minimálnym štartovacím kapitálom.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Workshop Rozbehni sa.

     • 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 𝐁𝐔𝐑𝐙𝐀 STREDNÝCH ŠKÔL

     • Regionálne centrum kariéry BBSK organizuje 𝟐𝟏.-𝟐𝟓.𝟏𝟏.𝟐𝟎𝟐𝟐 (pondelok- piatok) 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 𝐁𝐔𝐑𝐙y stredných škôl. NAŠA ŠKOLA je na rade v stredu 23.11.

      - live stream 🅈🄾🅄🅃🅄🄱🄴 + 🄵🄰🄲🄴🄱🄾🄾🄺 🅸🅳🅽🆂.🆂🅺

      - online chat

      V rámci celého live vysielania na stránke YouTube sa môžete v chate alebo komentároch pýtať rôzne otázky, ktoré Vás zaujímajú a tým budete automaticky zaradení do súťaže o zaujímavé ceny. Výhercovia budú zverejnení v komentároch pod videom na stránke YouTube. Aj s našou školou sa môžete „naživo“ spojiť počas live vysielania.

      #idemnastrednu

     • Innovation Camp

     • „Ako motivovať mladých ľudí dlhodobo a pravidelne si odkladať svoje peniaze?“ V spolupráci s Nadáciou Národnej banky Slovenska sa 15.novembra 2022 študenti Renata Marková, Laura Záchenská, Martin Vernársky a Samuel Schneider z triedy IV.L a Angelo Di Terlizzi a Jakub Kmeťko z triedy III.L zúčastnili súťaže Innovation Camp konanej v hoteli Dixon v Banskej Bystrici. Ide o súťaž organizovanú neziskovou organizáciou Junior Achievement Slovensko.

      Šesťdesiat žiakov základných a stredných škôl zapojených v programe Viac ako peniaze, hľadalo riešenie na zadanú výzvu. 15-tim tímom sa venovali odborní konzultanti z praxe.

      Tímová práca a nadšenie pre inovácie priniesli aj také nápady ako aplikácia, kde by sa váš avatar postupne vyvíjal podľa získaných skúseností, ale aj aplikácia FinFit, ktorá prepája zdravý životný štýl so sporením. Partnerom súťaže Innovation Camp v programe Viac ako peniaze je Nadácia Národnej banky Slovenska.

      Cieľom súťaže bolo stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti žiakov. Vďaka tejto súťaži si žiaci vyskúšali tímovú prácu pri riešení zadanej výzvy, rozvíjali svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, boli motivovaní k využívaniu príležitostí. Súťaž im priblížila aj fungovanie reálneho podnikateľského prostredia.

      Naši študenti sa v celoštátnej súťaži umiestnili v tímoch na 1. a 2. mieste. Srdečne gratulujeme!

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Innovation Camp.

     • Beseda s hrdinom SNP

     • Tento týždeň sme na pôde školy privítali vzácnu návštevu - pána Vladimíra Strmeňa, priameho účastníka SNP. Vo svojich úctyhodných 94.rokoch nám porozprával svoje zážitky z tohto obdobia našich dejín. Na konci besedy nám zahral na harmonike svoje obľúbené partizánske pesničky. Naši žiaci si pre neho pripravili prekvapenie a tiež mu na harmonike zahrali kyticu piesní, ktoré pána Strmeňa veľmi potešili. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s hrdinom SNP.

     • Deň kariéry na Technickej fakulte vo Zvolene

     • V utorok 15.11.2022 sme navštívili Technickú fakultu vo Zvolene- súčasť Technickej univerzity Zvolen, ktorá našich študentov pozvala na Deň kariéry. Prezentácie, pripravené stánky zamestnávateľov z regiónu, ich ponuky s možnosťou zamestnať sa po ukončení strednej či vysokej školy boli pre žiakov III.AT triedy zaujímavé a pre mnohých nové. Je najvyšší čas rozmýšľať o kariére.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň kariéry na Technickej fakulte vo Zvolene.

     • NOC DREVÁRSKEJ FAKULTY

     • Drevárska fakulta Technickej univerzity vo Zvolene organizovala dňa 10. novembra 2022 tretí ročník podujatia NOC DREVÁRSKEJ FAKULTY. Naši študenti z I.B triedy sazúčastnili tejto aktivity, aby spoznali možnosti, ktoré táto fakulta v rámci vzdelávania ponúka.Pomocou orientačnej mapy, ktorú sme dostali pri vstupe do univerzity sme navštívili 12pracovísk fakulty a spoznali sme tak interaktívnou formou vedecko- výskumnú prácu pedagógov a študentov fakulty. Mali smemožnosť spoznať mikrosvet dreva, ale aj svet peňazí, ekonomických pojmov, žiaci si porovnali svoje vedomostiv matematickom kvíze, potom sme sa ocitli vo vzorovom dome, v ktorom boli použité najnovšie stavebné technológie pri stavbe drevodomu.Rovnako nás zaujal návrh dizajnu, rozmanitosť tvaru a výroba atypického nábytku. Žiaci sa presvedčili, že matematika, chémia a fyzika môžu byť aj vďaka geometrickým ilúziám a kúzlam optiky skutočne nevšedné amagické. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album NOC DREVÁRSKEJ FAKULTY.

     • DOPRAVRACE 11/2022

     • Pozrite si video z medzinárodnej akcie, ktorú organizovala naša škola.

      FUN ARÉNA Hotela Tenis vo Zvolene – DOPRAVRACE 2022 – medzinárodné preteky autíčok na vodíkový pohon RC modely, simulátor prevrátenia, otestovanie vedomostí na dopravnom kvíze, prezentácia legendárnej súťaže motocyklov „ Plochá dráha Žarnovica „ – 5.11.2022

     • iBOBOR

     • Informatická súťaž iBOBOR sa konala 8.11.- súťažilo 7 žiakov v kategórii SENIORI a 10.11 -súťažilo 12 žiakov v kategórii JUNIORI. Žiaci riešili náročné úlohy z logiky a matematiky. Výsledky súťaže - umiestnenie troch najlepších súťažiacich na našej škole: 

      1. Miriam Nagyová I.B  - 51 bodov - úspešný riešiteľ, 2. Andrej Grekčo III.AT - 49,34 bodov, 3. Gabriel Uličný II.L - 46,67 bodov. Gratulujeme.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album iBOBOR.

     • SHOW YOUR TALENT

     • Naši žiaci absolvovali v utorok 8.11.2022 2.workshop Show Your Talent, na ktorom prebehlo  dokončovanie a schvaľovanie projektových zámerov.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album SHOW YOUR TALENT.

     • DOPRAVRACE 2022

     • V medzinárodnej konkurencii sme získali tretie miesto.

      FUN ARÉNA Hotela Tenis vo Zvolene – DOPRAVRACE 2022 – medzinárodné preteky autíčok na vodíkový pohon RC modely, simulátor prevrátenia, otestovanie vedomostí na dopravnom kvíze, prezentácia legendárnej súťaže motocyklov „ Plochá dráha Žarnovica „ – 5.11.2022 – organizátor SPŠ Dopravná Zvolen .

      Medzinárodných pretekov sa zúčastnilo 7 stredných škôl – tri školy z Českej republiky: Gymnázium Litvínov, RC Racing Hubalov pri Prahe, SOŠ Třinecké Železárny. Slovensko malo zastúpenie: SOŠIT Hlinická 1 – Bratislava, SOŠIT Ostrovského Košice, SOŠS Kysuckí strojníci a samozrejme SPŠ Dopravná Zvolen. Kysuckí Strojníci a SPŠ Dopravná mali v súťaži dve autíčka, celkovo na dráhe pri 4–hodinovom preteku bolo 9 autíčok.

      Doba pretekov štyri hodiny, výsledky:

      Prvé miesto – Kysuckí Strojníci počet najazdených kôl 956, druhé miesto Třinecké železárny WERK TEAM – počet najazdených kôl 897, tretie miesto SPŠ Dopravná Zvolen Wings on roads počet najazdených kôl 874. Je treba si uvedomiť , že Kysuckí strojníci boli účastníkmi majstrovstiev sveta v Moskve a WERK TEAM – Třinec boli účastníkmi majstrovstiev sveta v Holandsku, takúto sme mali konkurenciu.

      Veľká vďaka patrí vedeniu školy, všetkým pedagogickým pracovníkom našej školy, ktorí sa podieľali na tejto super prezentácii našej školy.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album DOPRAVRACE 2022.

    • ZRPŠ
     • ZRPŠ

     • Pozývame všetkých rodičov na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 10.11.2022 od 16:00hod v jednotlivých triedach.

      Rodičia žiakov ubytovaných v školskom internáte sa môžu informovať u príslušných vychovávateľov v čase od 16.00 do 19.00 hod.

     • DOPRAVRACE 2022

     • Pozývame všetkých záujemcov na medzinárodné preteky RC modelov autíčok na vodíkový pohon DOPRAVRACE, ktoré organizuje naša škola. Uskutoční sa 5.11.2022 v hoteli Tenis vo Zvolene od 9:00 do 15:00.

  • Kontakty

   • Stredná priemyselná škola dopravná
   • tel.: 045/5333 214- ústredňa 045/5366 390- sekretariát - riaditeľka (tel.+ fax.+mob.) Ing. Romana Trnková trnkova@dopravnazv.sk 045/5333 097 +421 911 046 293 - Zástupkyňa riaditeľky Ing. Ľubica Pospíšilová pospisilova@dopravnazv.sk +421 911 046 294 - Vedúca úseku technicko-ekonomických činností Ing. Eva Konôpková konopkova@dopravnazv.sk +421 903 482 918
   • Sokolská 911/94 960 01 Zvolen 96001 Zvolen Slovakia
   • 000215589
   • 000215589
   • Katarína Medzihorská psychologicka@dopravnazv.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje
 • V rámci stratégie prevencie a riešenia prejavov netolerancie a šikanovania sme na škole zriadili Schránku dôvery. Všetky žiacke podnety chceme veľmi citlivo riešiť v súlade s princípom "bez viny a hanby". V prípade potreby pomoci žiaci môžu vyhľadať:

  • triedneho učiteľa, výchovného poradcu, zástupkyňu riaditeľky školy, riaditeľku školy, školskú psychologičku, školskú špeciálnu pedagogičku

  • linku detskej istoty /24 hodín denne/ - č. tel.: 116 111, potrebujem@pomoc.sk, http://www.ldi.sk/