• Školský parlament- miesto, kde to žije

     • 25.1.2023 absolvovali členovia Školského parlamentu pracovné stretnutie na tému Školský parlament- miesto, kde to žije v rámci programu Školy, ktoré menia svet. Príjemným neformálnym vzdelávaním popracovali na aktivitách, ktoré ich čakajú v druhom polroku. Inštitút pre aktívne občianstvo ( IPAO) zastupovali tentokrát školiteľky Lucia a Ivka. Priniesli dobrú náladu, bohaté skúsenosti a zaujímavé aktivity. Ďakujeme!

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský parlament- miesto, kde to žije.

     • Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

     • 18. januára sa v CVČ Domino vo Zvolene konalo Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Napriek tomu, že sa naši žiaci nemčinu učia len ako druhý cudzí jazyk, získali I. a II. miesto.

      Tešíme sa spolu s nimi a srdečne blahoželáme!

      I. miesto - Jakub Kmeťko

      II. miesto - Angelo Michele Di Terlizzi

     • Občianske združenie „Dopravák“

     • V mene občianskeho združenia  „Dopravák“ Vám prajeme úspešný a šťastný rok 2023 a zároveň aj poďakovať za Vaše príspevky, ktoré ste nám pridelili v rámci  2 % z vašich daní v minulom roku. V roku 2022 sa nám podarilo získať  2 229,04  (2% z daní) a prostredníctvom darov ďalších 1 050,00 €. V prílohe si môžete pozrieť podrobne spracované čerpanie finančných prostriedkov: Vyuctovanie_2022.pdf . Aj tento rok si Vás dovoľujeme osloviť a zároveň požiadať, aby ste zvážili svoju voľbu pri poukazovaní 2 % z Vašich daní.

     • Súťaž Matematický klokan

     • Na Slovensku prebehne už 25. ročník súťaže. Zapojte do nej aj vy. Prihlasovanie je možné do 17. februára u p.Piatrikovej. Súťažiť sa bude v škole 27. marca 2023.

    • OZNAM
     • OZNAM

     • Pozývame všetkých rodičov na ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 19.01.2023 (vo štvrtok) o 16.00 hod v kmeňových triedach. 

      Rodičia žiakov, ktorí sú individuálne začlenení, môžu prísť konzultovať s p.Vernárskou alebo p.Zachovou pred rodičovským skôr poobede, prípadne si dohodnúť cez edupage termín.

     • Olympiáda kritického myslenia

     • V decembri na našej škole prebehlo školské kolo Olympiády kritického myslenia. Zúčastnilo sa jej 9 žiakov v dvoch kategóriách. Do krajského kola, ktoré sa uskutoční 28.marca 2023, postupujú:

      Kategória 1: Matúš Lacza II. L, Darina Plevová II. L, Matej Výbošťok II. B

      Kategória 2: Patrik Dzurjo IV. L

      Srdečne gratulujeme a držíme palce! 

     • FiNNkviz 2022

     • V novembri 2022 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo vzdelávacej súťaže FiNNkvíz, ktorej organizátorom je Nadácia NN ľuďom. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov I. a II. ročníka. Úspešnými riešiteľmi bolo 13 žiakov, ktorí dostali diplomy. Najlepšie umiestnenie z našej školy získali (celkovo sa krajského kola zúčastnilo 537 žiakov) :

      100. Michal Alex Gajdoš II. AT

      130. Darina Plevová II. L

      137. Gabriel Uličný II. L

      Týmto osobne odovzdala diplomy a vecné ceny naša pani riaditeľka. Srdečne gratulujeme. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album FiNNkviz 2022.

     • Odborné prednášky s lektormi

     • Dňa 11.januára 2023 sa v triede IV.L v rámci predmetu Financie uskutočnili odborné prednášky s lektormi. Prvá bola na vysoko aktuálnu tému Inflácia a jej dopad - prednášajúcou bola pani Mgr.Dudášová z OVB. Druhá online prednáška rozoberala tému Správa budov, zariadení a vozidiel v servise - prednášajúcim bol pán Pešl zo spoločnosti OVServis (Ozaj výborný servis). Obidve prednášky boli zaujímavé a určite priniesli našim študentom obohatenie ich vedomostí, a v neposlednom rade aj  nové informácie dôležité pre budúcu podnikateľskú činnosť.

    • Dôležitý oznam
     • Dôležitý oznam

     • Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov na respiračné ochorenia, RÚVZ vo Zvolene vydal dnešný deň rozhodnutie, ktorým zatvára SPŠ dopravnú vo Zvolene od 16.12.2022 do 22.12.2022. 

      V uvedených dňoch sú všetci žiaci školy doma, pričom vyučovanie neprebieha. Následne pokračujú vianočné prázdniny.Vyučovanie začne 9.1.2023. 

      Želáme Vám všetkým pevné zdravie a pokojné prežitie najkrajších sviatkov v roku.

      Vedenie školy

     • KABU

     • Slávnostne i veselo sme dnes uvítali našich prvákov do cechu dopravákov. Školský parlament pripravil množstvo úloh, ktoré preverili prvácke vedomosti, zručnosti, silu i výdrž. Všetko zvládli na výbornú a užili si kopec zábavy. Vďaka patrí všetkým odvážnym , ako aj organizátorom- členom Školského parlamentu.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album KABU.

     • KÝM SOM DNES - s Marekom Slobodníkom

     • Dňa 13.12. sa žiackemu tímu SIMBRA podarilo úspešne zrealizovať projekt Kým som dnes v rámci programu SHOW YOUR TALENT. Našim cieľom bolo osloviť absolventov školy a založiť galériu inšpiratívnych absolventov našej školy. Podarilo sa nám vyzbierať od absolventov rôznych odborov odpovede na akých pracovných pozíciách dnes sú, čo ich na ich práci baví, ale aj zaujímavé odkazy pre nás študentov aj školu. Jedným z absolventov, ktorý je inšpiratívny nielen pre náš tím SIMBRA, ale aj pre ďalších našich spolužiakov je Marek Slobodník.  A to najmä tým, že je vášnivý cestovateľ, milovník motoriek a tým čo vyjadril aj vo svojom odkaze: "Aby si išiel každý za svojim snom ktorý má, aj keď je možno nereálny, aj keď ostatní vravia, že to nie je možné. Proste hlavou proti múru a to prinesie neskôr ovocie, len si treba veriť". A práve Marek prišiel na slávnostné otvorenie projektu a porozprával nám o svojich cestovateľských zážitkoch.

      Veríme, že zaujímavé príbehy aj ostatných absolventov budú inšpiráciou na ceste súčasných žiakov školy. Na záver chceme odkázať, že beseda s Marekom bola prvá a po nej budú nasledovať aj ďalšie. Naši spolužiaci sa môžu tešiť aj na ďalšie zaujímavé chvíle s absolventami z praxe, ktorí budú ochotní sa s nimi podeliť o svoje zážitky ale aj skúsenosti a poznatky.

      Ešte raz veľké ĎAKUJEME aj za našich spolužiakov Marekovi Slobodníkovi.

      Tím SIMBRA v zložení Rastislav Trník, Maroš Valach, Simon Meňuš, Branislav Bagiň a Andrea Lašková

      Do fotogalérie bol pridaný nový album KÝM SOM DNES - s Marekom Slobodníkom.

     • Stopa absolventa cez Živé knihy

     • Stopa absolventa cez Živé knihy S bývalými študentami- dnes rušňovodičmi,sa stretli žiaci prvého a druhého ročníka študijného odboru Elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách. V neformálnych rozhovoroch si vypočuli kariérové príbehy starších študentov rovnakého odboru, o ich začiatkoch a skúsenostiach v pracovnej pozícii rušňovodič.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Stopa absolventa cez Živé knihy.

     • Exkurzia v Geise

     • 29.novembra a 9.decembra 2022 sa triedy IV. L a III. L študijného odboru PED zameranie na Logistiku v doprave zúčastnili odborných exkurzií v spoločnosti Geis, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2006. Táto spoločnosť patrí medzi popredných poskytovateľov komplexných prepravných a logistických služieb. Študentom bola predstavená história aj súčasnosť tejto spoločnosti. Prihovoril sa im náš absolvent pán Michal Bakoš, ktorý je manažérom prevádzky a kontroly. Študenti mohli vidieť jedinú reťazovú dráhu v Európe, ktorá zaisťuje spoľahlivosť a rýchlosť paletizovaných zásielok, prácu v sklade pri triedení zásielok podľa smerov za pomoci vysokozdvižných vozíkov aj skenovacie zariadenie s vlastným softvérom. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Geise.

     • Oznam pre externých študentov triedy I.E

     • V pondelok 12.12. - DIŠTANČNÁ výučba (učivo bude zaslané cez edupage), v stredu 14.12. - PREZENČNÁ výučba podľa rozvrhu, v pondelok 19.12. - PREZENČNÁ výučba podľa rozvrhu, v stredu 21.12.- vyučovanie nebude - nasledujú VIANOČNÉ PRÁZDNINY. Vyučovanie začne po vianočných prázdninách pravdepodobne 9.1. alebo 11.1. Sledujte edupage a webstranku.

     • ,,Bezstarostný deň“

     • Dňa 3.12.2022 projektový tím ,,ESPOIR“ zrealizoval v rámci SHOW YOU TALENT academy zaujímavý projekt s názvom: ,,Bezstarostný deň“. Zámerom projektu bolo spríjemniť ukrajinským deťom voľný čas, odreagovať sa, a zabudnúť na veľmi nezávideniahodnú situáciu v ich rodisku. Našim cieľom bolo zorganizovať podujatie, kde budú môcť deti komunikovať so svojimi rovesníkmi socializovať sa, nájsť si nové priateľstvá.  My, študenti SPŠ dopravnej Natália Giulia Detvajová, Patrícia Ružeková, Juraj Weigner a Jaroslava Šufliarska sme pre nich pripravili športovo-kultúrne popoludnie v Centre nezávislej kultúry v Banskej Bystrici. Deti boli úžasné,  svoju zručnosť a pozornosť si overili v rôznych aktivitách. Super hudobné číslo prezentovala a podporila nás aj naša študentská hudobná kapela v zložení: Maťo Hegeduš, Radka Pokošová, Janko Červík, Miško Štecz. Akcia sa vydarila, spoločne sme ukrajinským deťom pomohli zabudnúť na veľmi ťažkú životnú situáciu, že nie sú vo svojom dome, byte, so svojou celou rodinou, so svojimi kamarátmi vo svojej škole. Samozrejme, najviac ich potešilo množstvo darčekov.

      https://www.facebook.com/search/top?q=show%20your%20talent

      Do fotogalérie bol pridaný nový album ,,Bezstarostný deň“.

    • Netradičná TSV

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • Stredná priemyselná škola dopravná
   • skola@dopravnazv.sk
   • tel.: 045/5333 214- ústredňa 045/5366 390- sekretariát - riaditeľka (tel.+ fax.+mob.) Ing. Romana Trnková trnkova@dopravnazv.sk 045/5333 097 +421 911 046 293 - Zástupkyňa riaditeľky Ing. Ľubica Pospíšilová pospisilova@dopravnazv.sk +421 911 046 294 - Vedúca úseku technicko-ekonomických činností Ing. Eva Konôpková konopkova@dopravnazv.sk +421 903 482 918
   • Sokolská 911/94 960 01 Zvolen Slovakia
   • Gabriela Zachová psychologicka@dopravnazv.sk 0904 961 634
   • Katarína Borecká specialna.pedagogicka@dopravnazv.sk 0911 532 021
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje
 • V rámci stratégie prevencie a riešenia prejavov netolerancie a šikanovania sme na škole zriadili Schránku dôvery. Všetky žiacke podnety chceme veľmi citlivo riešiť v súlade s princípom "bez viny a hanby". V prípade potreby pomoci žiaci môžu vyhľadať:

  • triedneho učiteľa, výchovného poradcu, zástupkyňu riaditeľky školy, riaditeľku školy, školskú psychologičku, školskú špeciálnu pedagogičku

  • linku detskej istoty /24 hodín denne/ - č. tel.: 116 111, potrebujem@pomoc.sk, http://www.ldi.sk/